Skip to main content

System magazynowy WMS – funkcje oprogramowania WMS Feniks

System magazynowy WMS Feniks to nowoczesny i kompleksowy program magazynowy do zarządzania logistyką magazynową. Wdrożenie systemu informatycznego szczególnie polecane jest operatorom logistycznym (3PL), firmom handlowym, produkcyjnym oraz tym, które funkcjonują na mniejszą skalę, głównie z wykorzystaniem kanału sprzedaży e-commerce.

Oprogramowanie WMS łączy wszystkie poziomy logistyki magazynowej oraz współdziała z innymi systemami, takimi jak ERP i systemami zarządzania transportem. Odpowiednio skonfigurowany WMS zapewnia  lepsze zarządzanie zamówieniami i dzięki optymalizacji wykorzystania przestrzeni magazynowej pomaga to firmom zredukować koszty, zmniejszyć liczbę błędów i podwyższyć liczbę realizacji zamówień.

Wybrane funkcjonalności systemu magazynowego WMS.

Interaktywna mapa magazynu.

Interaktywna mapa magazynu to funkcjonalność systemu WMS, która umożliwia odwzorowanie sposobu organizacji magazynu Klienta a następnie – przy pomocy odpowiednio zdefiniowanych parametrów – wskazanie najlepszego sposobu realizacji procesu logistycznego (np. określenie optymalnej ścieżki kompletacji towarów).

system wms integracja z Interaktywna mapa magazynu
STREFA: KOMPLETACJA
STREFA: BUFOR I KOMPLETACJA
STREFA: BUFOR
WYDANIE TOWARU
ROZŁADUNEK

Gotowe integracje z 26 firmami kurierskimi, metodami wysyłki.

Zaimplementowane moduły integracji z większością firm kurierskich działających w Polsce oraz krajach ościennych pozwalają na sprawne i bezproblemowe uruchomienie.

Integracja z systemami ERP.

Jednym z najbardziej istotnych wymagań stawianych systemowi WMS jest możliwość i łatwość jego integracji z systemem ERP. Mając na uwadze indywidulane potrzeby i wymagania klienta WMS Feniks został przystosowany do integracji z najpopularniejszymi systemami nadrzędnymi.

Zgodność ze sprzętem auto ID.

Jedną z kluczowych funkcjonalności oprogramowania WMS Feniks jest jego współpraca z urządzeniami auto ID większości producentów dostępnych na rynku.

Równoległa praca na urządzeniach z OS Windows i Android.

WMS Feniks zapewnia możliwość równoległej pracy na urządzaniach działających zarówno w oparciu o (wycofany już) system MS Windows Mobile i CE, jak również o system Android.

Gotowe integracje z silnikami sklepowymi, marketplace, hurtowniami.

Prowadząc działalność e-commerce jedną z najistotniejszych rzeczy jest szybkość obsługi zamówienia. Dzięki systemowi WMS Feniks i jego gotowej integracji z silnikami sklepowymi, marketplace czy hurtowniami proces przygotowania towaru do wysyłki (i co za tym idzie cała realizacja zamówienia) zostaje znacząco skrócony.